Lõng: Elysée laine
Vardad: nr. 3
Lõin 52 silma (13 vardal). Kõigepealt kudusin 12 rida 1:1 soonikut. Siis kudusin mustrit 30 rida. Mustriosa jäi 1. ja 4. vardale. Kannalaka tahtsin ka kududa 1:1 soonikus, kuid ma läksin kudumisega nii hoogu, et kui kand juba täitsa valmis sai, avastasin, et unustasin sooniku tegemata. Ja harutada ma oma kanda küll ei raatsinud, sest esimest korda oma sokikudumise ajaloos jäin ma tehtud kanna ja kannakiiluga väga rahule. Ilmselt sellepärast, et ma esimest korda sain päriselt aru, kuidas see kanna tegemine tegelikult käib.
Kanalakka kudusin 26 rida, kiilu jaoks korjasin 13 silma. Põhiosa kudusin 33 rida ning siis hakkasin varbaotsa kahandama: 4x üle rea, 3x igal real.
Järgmisena tegin sokid oma 5-aastasele tütrele, kes nõudis, et sokkidel peab olema sama muster, mis minu omadel ning sokid peavad saama kootud just sellest lillakirjust lõngast. Ma küll üritasin teda veenda, et kui me sellest kirjust lõngast teeme, siis ei paista muster välja, kuid ta ei olnud nõus ei lõnga vahetama ega ka mustrist loobuma. Ja kui lapsel juba nii kindel veendumus mingis asjas on, siis ei hakanud ma rohkem kauplema ning tegin nii, nagu laps soovis. Mustrit kahandasin siis vastavalt silmuste arvule.
Lõng: Novita Kolibri
Vardad: nr. 4
Silmuseid kokku 32. Kõigepealt siis 6 rida 1:1 soonikut, siis 6x mustrit. Ja loomulikult unustasin ma ka lapse sokkidel kannalakale sooniku kudumata ja kudusin 16 rida tavaliselt, korjasin kiilu jaoks 8 silma ning pärast kanda kudusin 22 rida mustrit. Varbaotsa kahandus: 3x üle rea ja 3x igal real.
Ja kuna peres on kasvamas ka pisike pooleaastane piiga, siis tuli ka talle teha samasugused sokid nagu vanemal õel. Ei saanud ka siin ju mustrist ometi loobuda ja kahandasin seda siis veel nii palju, et pisikesele jalale see kenasti ära mahuks. Kui neid väikseid sokke oli kõige kergem kududa, siis pildile püüda oli jällegi kõige raskem, sest need kippusid eest ära roomama.
Lõng: Novita Kolibri
Vardad: nr. 4
Silmuseid 28 (vardal 7). Sooniku kudusin sellel korral ebaproportsionaalselt pika, et need väikesel siputisel paremini jalas püsiks. Kokku siis 12 rida soonikut. Seejärel 4x mustrit, 14 rida kannalaka tarbeks ja 11 rida labaosa. Ja sellel korral ma ei unustanud kannalakka soonikus kududa, vaid ma jätsin selle meelega ära :). Kahandus jälle sama põhimõttega nagu eelmistel sokkidelgi.
Mulle tegelikult üldiselt ei istu need üleminekuga lõngad, sest enamasti on nii, et kui kaks sokki kõrvuti panna, siis pärast jääb mulje, nagu nad ei olekski ühest ja samast paarist pärit. Ma tean, et mõnele see meeldibki, et sokid on erinevad, kuid mulle mitte. Aga selle lillakirju lõnga puhul hämmastaski mind see kõige rohkem, et mõlemad sokipaarid tulid täpselt ühesugused! Kõik üleminekud ja värvid jäid kahel sokil täpselt ühte ja samma kohta ilma, et ma selleks ise vaeva oleks näinud!
No comments:
Post a Comment